فروش زرشک
دوشنبه , ۲۱ مهر۱۳۹۹
خانه / زرشک پفکی / قیمت زرشک در ۹ مهر ماه ۹۸

قیمت زرشک در ۹ مهر ماه ۹۸

این خبر به قیمت زرشک در ۹ مهر ماه ۹۸ می پردازد. قبل از پرداختن به این مهم به تاریخچه ای از زرشک و انواع ان در ایران می پردازیم.

قیمت زرشک در ۹ مهر ماه ۹۸

زرشک جمله درختچه هایی است که در سرزمین ما ایران در مناطقی خاص به سورت باغی و وحشی پیدا می شود. گونه هایی از زرشک که در ایران می رویند متنوع هستند. صحبت عملی از گونه های زرشک را به متخصصان ان واگدار می کنیم و در اینجا از لحاظ تجاری در بازار ایران زرشک را به دو دسته اصلی تقسیم بندی می کنیم.

  • زرشک هسته دار یا دانه دار
    زرشک بی هسته یا بیدانه

زرشک هسته دار وحشی (کوهی) است. این در حالیست که زرشک بی دانه که عموما باغداران منطقه خراسان جنوبی آن را پرورش داده و کشت می کنن، قرمز است. خشک شده این زرشک در ادبیات مردم به زرشک پلویی نیز معروف اسیت. زرشک خشک پلویی به دو دسته زرشک خشک پفکی و زرشک خشک دانه اناری تقسیم می گردد. علت این تفاوت، شیوه و روش رطوبت زدایی و خشک کردن زرشک تازه است وگرنه هر دو زرشک پفکی و دانه اناری از یک مدل زرشک تازه بعمل می آیند. یک گونه زرشک بی هسته دیگر در ایران وجود دارد که به زرشک کرمانشاهی شهرت دارد. سیاه رنگ است و به زرشک خورشت خلال نیز می گویند چراکه هموطنان کرمانشاهی ما از آن یک خورشت بسیار محبوب در ان منطقه پخت می کنند.

کشت زرشک قرمز بی دانه در ایالت پهنار خراسان از دیرینگی برخوردار است. نام منطقه ای در خراسان جنوبی که از دیرباز در کشت زرشک مهم بوده است، قهستان بر وزن کوهستان و به معنای کوهستان است. شرایط آب و هوایی و طبیعی این منطقه مرتفع و کوهستانی مناسب برای کشت زرشک است. یک برند آشنا در بسته بندی زرشک نیز زرشک قهستان می باشد. در حال حاضر با کیفیت ترین، مرغوبترین و همچنین عمده زرشک در همین مناطق تولید می گردد.

خرید زرشک پفکی

قیمت زرشک در ۹ مهر ماه ۹۸ 

نوع زرشک قیمت روز زرشک  – ۷ مهر ماه ۹۸
زرشک پفکی ۷۴ هزار تومان
زرشک پفکی صادراتی ۷۸ هزار تومان
زرشک دانه اناری ۶۲ هزار تومان
  جهت خرید، فروش و مشاوره انواع زرشک و فراورده های زرشک چون مربای زرشک (Barberry jam)، کنسانتره زرشک (Barberry Concentrate)و غیره به ما زنگ بزنید یا در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.  
مدیریت فروش: شادمان
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09122980199
شماره تلفن ثابت: 02186046255
آدرس کانال: barberry_abram@
پست الکترونیکی: info@abramfood.com
آدرس دفتر: تهران، یوسف آباد، خیابان ۱۲، پلاک ۲۸

مطلب پیشنهادی

نرخ انواع زرشک صادراتی پفکی و دانه اناری خراسان

نرخ انواع زرشک صادراتی پفکی و دانه اناری خراسان

نرخ انواع زرشک صادراتی پفکی و دانه اناری خراسان کشت و پرورش زرشک در خراسان …

کانال تلگرام